Aktualności

6 listopada 2014 - X Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej

W tegorocznym, organizowanym już po raz dziesiąty, turnieju wzięło udział sześć drużyn z terenu byłego województwa kaliskiego. Celem zawodów była nie tylko sportowa rywalizacja i podnoszenie umiejętności piłkarskich, ale również uczczenie patriotów, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę. Przed zawodami delegacja piłkarzy zapaliła znicz pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Zawody rozpoczęły się natomiast uroczystym wprowadzeniem flagi państwowej i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego"
Rozegrano osiem spotkań. Mecze były zawzięte, ale prowadzone w duchu fair-play. Okazały puchar za zdobycie pierwszego miejsca wywalczyła reprezentacja SOSW w Borzęciczkach. Nasza drużyna zajęła miejsce trzecie. Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

  1. SOSW Borzęciczki
  2. ZSS Krotoszyn
  3. ZSS Ostrów Wielkopolski
  4. ZPS Pleszew
  5. ZSS Jarocin i SOSW Ostrzeszów

turniej

   
© ALLROUNDER