Aktualności

28 października 2014 - Wernisaż prac uczniów naszej szkoły ,,Zabytki Ostrowa w oczach dziecka’’.

28 października miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pt. ,, Zabytki Ostrowa w oczach dziecka'' prezentującej prace plastyczne uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Wernisaż odbył się w ostrowskim n Klubie. Otwarcia wystawy dokonał Starosta Ostrowski Pan Paweł Rajski wraz z Dyrektorem Szkoły Panią Beatą Serbakowską. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pana Rafała Lucińskiego, Dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Pana Cezarego Janiszewskiego oraz rodziców. Sam pomysł wystawy narodził się kilka miesięcy wcześniej. Do projektu zaprosił i zainspirował uczniów właśnie Starosta Ostrowski Pan Paweł Rajski. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały od maja. Ostatecznie w wystawie wzięło udział 47 artystów. Zwiedzający mieli okazję podziwiać 60 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Znalazły się tutaj pastele, węgiel rysunkowy, sepia, farby, kredki, kolaż czy techniki mieszane. Najwięcej emocji budziły prace wielkoformatowe wykonane na płótnie przez gimnazjalistów. Wśród eksponowanych prac możemy podziwiać w różnych odsłonach ostrowską synagogę, ratusz, willę Schulza, stary cmentarz, wieżę ciśnień ...oraz budynek Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Kościuszki 5. Wernisaż był ogromnym przeżyciem dla młodych artystów. Możliwość prezentacji swoich prac poza murami szkoły przyniosła wiele pozytywnych emocji i radości. Każdy z nich odniósł swój sukces. Być może wielu z nich rozpoczęło tutaj swoją artystyczna przygodę.

wernisaz

wernisaz 2

   
© ALLROUNDER