Aktualności

1 grudnia 2011 -Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodzony jest światowy dzień walki z AIDS. W tym roku głównym hasłem kampanii jest „Zrób test na HIV".

Święto to zostało zainicjowane w 1988 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i ustanowiono je w celu zwiększenia świadomości społeczeństwa odnośnie do wirusa HIV, sposobu jego przenoszenia, profilaktyki i zagrożenia, jakie stanowi on dla życia. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego od 1985 roku odnotowano w kraju ok. 15 tys. przypadków zakażenia, ok. 2,7 tys. zachorowań na AIDS, a 1,1 tys. chorych zmarło.

W naszej szkole uczniowie gimnazjum uczestniczyli w apelu poświeconym w całości tematyce HIV i AIDS. Wcześniej młodzież uzupełniała ankietę sprawdzającą poziom wiedzy o HIV i AIDS. Podczas apelu wszyscy uczniowie wysłuchali pogadanki o HIV I AIDS oraz obejrzeli film pt."Fryzjerzy świata wobec AIDS. "Następnie został przeprowadzony quiz sprawdzający wiadomości gimnazjalistów o AIDS.

Dzięki takim akcjom uczniowie wiedzą jak zadbać o swoje zdrowie i życie, a w sytuacjach zagrożenia wiedzą do kogo się zwrócić o pomoc.

Dzień Aids

   
© ALLROUNDER