Aktualności

26 września 2014 – Bezpieczna droga do i ze szkoły

W dniu 26 września odbyły się w szkole zajęcia profilaktyczne pod hasłem: „Bezpieczna droga do i ze szkoły" organizowane dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Ich celem było przypomnienie podstawowych przepisów ruchu drogowego, zasad poruszania się po drodze pieszych i rowerzystów, reguł zachowania w środkach komunikacji miejskiej oraz zapoznanie z nowo obowiązującym przepisem noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Zajęcia miały charakter szkoleniowy i instruktażowy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Po projekcji filmu edukacyjnego odbył się praktyczny sprawdzian umiejętności uczniów w zakresie: samodzielnego przejścia przez jezdnię (z sygnalizacją i bez), poruszania się po drodze bez chodnika, itp. Prawidłowe rozwiązania i odpowiedzi zostały docenione nagrodami.

profilaktyka

   
© ALLROUNDER