Aktualności

14 maja 2014 - EWAKUACJA w ZSS w OSTROWIE WLKP.

ewakuacja verticalW środowy poranek 14 maja 2014 r na plac przed Zespołem Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim wjechały na syrenach dwa zastępy straży pożarnej. W domku rehabilitacyjnym ZSS na pierwszym piętrze wybuchł pożar. Spokojnie. To tylko ćwiczenia. Mimo, że cała akcja została zaaranżowana na potrzeby ćwiczebnego alarmu przeciwpożarowego, wszystko to, co działo się przed budynkiem szkoły śmiało można określić wydarzeniem ... z życia wziętym. Akcja przebiegała sprawnie; wzięły w niej udział 2 zastępy wozów bojowych ostrowskiej straży pożarnej. Wprowadzono strażaków zaopatrzonych w ubrania oraz aparaty ochrony. Dla dzieci to edukacja połączona z zabawą. Wszyscy musieli wybrać właściwe drogi ewakuacji oraz zachowywać się jak podczas prawdziwej akcji. Strażakom natomiast przyda się wiedza na temat obiektu, gdzie ćwiczą i udoskonalają swoje umiejętności. Niespodziewana wizyta strażaków wzbudziła niecodzienne zainteresowanie u uczniów. Po ukończonej akcji strażacy opowiadali o swojej pracy. Podczas spotkania prezentowano wyposażenie wozu bojowego oraz niezbędne urządzenia do pracy przy pożarach, wypadkach i innych zdarzeniach losowych. Sporą frajdę sprawiła wszystkim możliwość założenia stroju strażackiego, kasku oraz aparatu tlenowego.

ewakuacja

   
© ALLROUNDER