Aktualności

9 maja 2014 - Święto Patrona

Dnia 9 maja 2014 roku w Zespole Szkół Specjalnych obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka.

Całość uroczystości rozpoczęła się apelem, podczas którego uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie postać i twórczość Janusza Korczaka, pośpiewać piosenki korczakowskie jak również wspólnie rozwiązać dość trudną krzyżówkę dotyczącą naszego patrona. Złożone zostały również kwiaty pod tablicą Janusza Korczaka.

Kolejnym punktem tego święta były warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wspólnie z wychowawcami tworzyli latawce, twarze patrona na kolorowych balonach jak również przygotowywali kartki z pozdrowieniami dla koleżanek i kolegów z innych placówek korczakowskich.

Po zakończeniu warsztatów uczniowie wspólnie z wychowawcami mieli okazję uczestniczyć w zabawach sportowo – ruchowych wśród których między innymi były rzuty do celu, slalom z przeszkodami, skoki w workach, strzał do bramki przenoszenie jajka i piłki na łyżce a także zabawy z chustą Klanzy.

Całość uroczystości zakończyła się prezentacja prac przygotowanych podczas warsztatów plastycznych, wyborem najpiękniejszego latawca oraz wypuszczeniem w powietrze kolorowych balonów z wybranym latawcem oraz smacznym bigosikiem z bułką.

swieto patrona

   
© ALLROUNDER