Aktualności

12 marca 2014 - XXVII Turniej Gier i Zabaw Ruchowych Nieprzetartego Szlaku

12 marca 2014 roku, na sali sportowej I LO już po raz dwudziesty siódmy spotkali się harcerze z drużyn Nieprzetartego Szlaku, aby wziąć udział w corocznym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych.

Zawody sportowe zostały przygotowane przez nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Bezinteresownej pomocy przy przeprowadzeniu sportowej rywalizacji udzielili gospodarzom dyrekcja, nauczycielka w f i wolontariusze z I L O w Ostrowie.

W turnieju rywalizowało siedem drużyn z Zespołów Szkół Specjalnych w Jarocinie, Kępnie, Krotoszynie, Pleszewie, Ostrowie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie i Borzęciczkach. Przeprowadzono jedenaście konkurencji sprawnościowych opartych na zabawach i grach bieżnych, kopnych, rzutnych i skocznych.

Najlepsi okazali się uczniowie z Ostrowa i to oni zdobyli puchar Komendanta Hufca ZHP. Drużynę gospodarzy przygotował do zawodów nauczyciel wychowania fizycznego Rafał Jaśkowiak. Na podium znaleźli się także zawodnicy z Borzęciczek (II miejsce) oraz Pleszewa (III miejsce). Każdy zespół został uhonorowany nagrodami rzeczowymi i dyplomami, które wręczano przy dźwiękach fanfar.

Po sportowej rywalizacji uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni przez gospodarzy na ciepły posiłek. Młodzi zawodnicy bawili się doskonale podczas sprawnie i atrakcyjnie przeprowadzonych zawodów.

turniej

   
© ALLROUNDER