Aktualności

4 marca 2014 - Bal karnawałowy

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. Zakończenie karnawału świętowaliśmy w naszej szkole 4 marca organizując bal karnawałowy (zarówno dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, jak i przysposabiającej do pracy), który w tym roku odbywał się pod hasłem „Bal kapeluszowy". Warunkiem uczestnictwa w zabawie było przygotowanie fantazyjnych nakryć głowy. Uczestnicy zabawy spotkali się w sali gimnastycznej, którą ozdabiały ciekawe dekoracje sufitowe, balony i oczywiście kolekcja interesujących kapeluszy z różnych stron świata. Uczniowie starannie przygotowali się do zabawy - przybyli w dobrych nastrojach, atrakcyjnych przebraniach i oczywiście w kapeluszach na głowach. Wśród nich zaobserwować było można ogromną różnorodność – od góralskich, przez kowbojskie, słomkowe, cylindry, plażowe, po samodzielnie wykonane przez uczniów. Przy dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale od momentu rozpoczęcia imprezy. Zabawom tanecznym towarzyszyły zadania – konkursy, które miały różnorodny charakter: taneczny, ruchowy, sprawnościowy. Wśród konkursów największym powodzeniem cieszył się wyścig kapeluszy przekładanych z głowy na głowę uczestnika, rzut kapeluszem do celu, rzuty piłeczką do kapelusza, zabawa z „brakującym krzesłem". Zarówno tańce, jak i zabawy konkursowe sprawiły dzieciom i młodzieży wiele radości. Wszyscy uczestnicy balu otrzymali atrakcyjne nagrody i słodkie upominki.

bal karnawalowy

   
© ALLROUNDER