Aktualności

19 lutego 2014 – DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2014

dpi

19 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu 2014, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet". W ramach obchodów przeprowadzono pogadanki dla uczniów całej szkoły. Zaprezentowano kreskówki „Owca w sieci", których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

DBI organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. i ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. Należy podkreślić, że nasza szkoła w obchody DBI angażuje się systematycznie od 10 lat. W ramach tegorocznych obchodów przeprowadzony zostanie także IV Międzyszkolny Konkurs Informatyczny.

dpi a

   
© ALLROUNDER