Aktualności

9 listopada 2011 – VII Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej drużyn harcerskich Nieprzetartego Szlaku

Przed zawodami wszyscy uczestnicy oddali hołd Polakom, którzy poświęcili swoje życie walcząc o wolną ojczyznę. Przy dźwiękach pieśni patriotycznych zapalono znicz ku pamięci poległych, który został przeniesiony pod pomnik Powstańców Wielkopolskich przy ul. Wrocławskiej. Celem zawodów jest bowiem, nie tylko, sportowa rywalizacja i podnoszenie umiejętności piłkarskich, ale także nauka szacunku dla patriotycznych zmagań Polaków i pielęgnowanie pamięci o zrywach narodowowyzwoleńczych.

Zawody zgromadziły reprezentacje ośmiu szkół i ośrodków szkolnictwa specjalnego z terenu byłego województwa kaliskiego. Oprócz gospodarzy, czyli piłkarzy z Ostrowa, zaproszenie przyjęły placówki z Jarocina, Pleszewa, Ostrzeszowa, Kępna, Borzęciczek, Krotoszyna i Kalisza.

W drodze losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Najlepsze drużyny z obu grup rozegrały mecz finałowy o pierwsze miejsce. Puchar Komendanta Hufca ZHP w Ostrowie Wlkp. wywalczyła drużyna z Kalisza, która pokonała w finale Jarocin 2:0. Trzecie miejsce zajął zespół z Krotoszyna. Gospodarze uplasowali się, niestety, poza podium, na miejscu czwartym. Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium zostali udekorowani medalami. Na zakończenie organizatorzy złożyli podziękowania na ręce dyrektora ZST-E przy ul. Kantaka, gdzie odbył się turniej, za gościnność.

VII Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej drużyn harcerskich Nieprzetartego Szlaku

   
© ALLROUNDER