Aktualności

6 listopada 2013 - III Międzyszkolny Turniej Warcabowy w Słupi pod Kępnem

Dnia 6 listopada 2013 roku przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w III Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W sumie w turnieju wzięło udział 7 placówek- m.in. z Kalisza, Jarocina, Konarzewa, Borzęciczek. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Stelmach oraz Rafał Strzelecki (Szkoła Podstawowa) oraz Michał Strzelecki i Kamil Musielak (Gimnazjum). Zawody polegały na tym, iż zawodnicy musieli rozegrać partyjkę „każdy z każdym", przy czym zwycięzca otrzymywał 2 punkty, przegrany – 0, za remis obydwoje dostawali po 1 punkcie. Dodatkowo na końcu zawodów organizatorzy sumowali wszystkie punkty zdobyte przez reprezentantów danej szkoły. Ponieważ uczestników było dość sporo (17 z gimnazjum i 10 ze szkoły podstawowej) i wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do turnieju, rywalizacja była zacięta. Biorąc pod uwagę, iż dla naszej szkoły był to pierwszy raz w tych zawodach, nasi reprezentanci poradzili sobie świetnie – Michał Stelmach zdobył 20 punktów i zajął w kategorii Szkół Podstawowych drugie miejsce, a jako szkoła zajęliśmy z 53 punktami 4 lokatę. Liczymy na to, że w kolejnych latach uda nam się osiągać jeszcze większe sukcesy w tej dziedzinie.

turniej warcabowy

   
© ALLROUNDER