Aktualności

17 pażdziernika 2013 - Wycieczka do Poznania na targi TOUR-SALON 2013

W dniu 17 październiku 2013 roku grupa uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-II gimnazjum wraz z nauczycielkami panią Karoliną Czają i panią Dominiką Szymoniak, wzięła udział w wycieczce do Poznania na największe targi branży turystycznej w Polsce „Tour Salon", organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tegorocznej edycji udział wzięli: przedstawiciele wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, m.in. Japonii, Armenii, Bośni i Hercegowiny, Palestyny, Grecji, Egiptu, Niemiec, Hiszpanii, Gruzji, Andory, Kenii, Mołdawii, Tunezji i wielu innych. Podczas targów uczniowie mogli zapoznać się z ofertą biur podróży, wydawnictw i portali internetowych. Interesującymi wystawcami byli przedstawiciele hoteli, dzięki którym uczniowie mogli zapoznać się z branżą hotelarską, w której mogą kształcić się po ukończeniu gimnazjum i pracować w przyszłości.

Wystawcy Tour Salon wkomponowali produkty turystyczne w przestrzeń pełną kolorów i muzyki oraz zapachów regionalnych potraw. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć występy zespołu z Mołdawii oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" wykonującego pieśni, przyśpiewki i tańce folkloru śląskiego. Niebywałą atrakcją była możliwość samodzielnego wyrobienia ciasta i upieczenia piernika na stoisku reprezentującym Muzeum Żywego Piernika w Toruniu. Uczniowie z folderami, gadżetami i słodkościami, a przede wszystkim z bagażem nowych doświadczeń wrócili zadowoleni z wycieczki.

targi 01targi 02

   
© ALLROUNDER