Aktualności

18 czerwca 2013 - Mistrzostwa Wielkopolski w koszykówce kobiet i mężczyzn

W Ostrowie Wielkopolskim 18.06.2013 r. na hali sportowej w Zespole Szkół Transportowych ul. Kantaka 6, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w koszykówce kobiet i mężczyzn. Głównymi organizatorami były: Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim, Szkolne Koło Sportowe „ATLETA" w Ostrowie Wlkp. oraz Zespół Szkół Transportowych w Ostrowie Wlkp. Z terenu Wielkopolski do Ostrowa Wielkopolskiego zjechały się najlepsze drużyny z różnych okręgów.

W trakcie mistrzostw odbył się finał dwóch najlepszych drużyn męskich z rejonu leszczyńskiego i kaliskiego. I miejsce i tytuł Mistrza Wielkopolski w koszykówce mężczyzn zdobyła drużyna z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka z Ostrowa Wielkopolskiego /okręg kaliski/ pod opieką trenerską Kaspra Smektały, drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Wielkopolski zajęła drużyna z OSW Wschowa. W kategorii kobiet I miejsce zajęła drużyna z OSW Wschowa /okręg leszczyński/, drugie miejsce drużyna z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka z Ostrowa Wielkopolskiego /okręg kaliski/ również pod opieką trenerską Kaspra Smektały, trzecie miejsce zajęła drużyna z ZSS im. Kornela Makuszyńskiego z Gębic /okręg pilski/. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Elżbieta Biała ze Wschowy, a najlepszym zawodnikiem został Tomasz Czerniewicz z Ostrowa Wielkopolskiego. Wszystkie drużyny i najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i dyplomy.

Po raz dziewiąty Maciej Maśliński przeprowadził ww. Mistrzostwa i pełnił funkcję sędziego głównego. Sędziami rundowymi byli Dariusz Suski i Daniel Czubak. Drużynę tanecznych cheerleaderek i skuteczny doping prowadziła Justyna Sipiak.

Drużyna męska z Ostrowa Wielkopolskiego uzyskała awans na Mistrzostwa Polski w Słupsku, który odbędzie się w październiku br.

mistrzostwa wielkopolski_02

mistrzostwa wielkopolski

   
© ALLROUNDER