Aktualności

4 czerwca 2013 - „Żyj zdrowo”

zyj zdrowo4 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego: „Żyj zdrowo". Przez 2 tygodnie uczniowie przygotowywali się do prezentacji poszczególnych zadań i przyswajali podstawowe informacje o:

  • składnikach odżywczych i ich roli
  • racjonalnym odżywianiu i zdrowej żywności
  • wpływie odżywiania na stan zdrowia organizm

W pierwszej części odbyła się projekcja filmu edukacyjnego „Żywność bogactwem składników pokarmowych" oraz wywiad z pielęgniarką szkolną, przeprowadzony przez uczniów klas gimnazjalnych. Następnie dzieci i młodzież zaprezentowali swoje zadania m. in. kolaż na temat zdrowej żywności, plakaty i kolorowanki o zdrowiu. Najmłodsi uczniowie odśpiewali wspólnie z publicznością piosenkę „Cukierki, cukierki". Klasy Przysposabiające do zawodu przygotowały smaczne i zdrowe przekąski, takie jak ogórki nadziewane twarożkiem, koktajl bananowy czy truskawki z czekoladą, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów. Klasy gimnazjalne przygotowały dla wszystkich krzyżówkę z hasłem oraz slogany reklamujące zdrowy tryb życia. W przerwach pomiędzy poszczególnymi prezentacjami odbyła się projekcja filmów edukacyjnych przygotowanych dla programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo"-10 zasad zdrowego odżywiania i Jak prawidłowo czytać etykiety? Na zakończenie wszyscy otrzymali zdrową przekąskę - jabłko w sam raz na drugie śniadanie od naszego sponsora - Hurtowni "Agat".

zyj zdrowo_a

   
© ALLROUNDER