Aktualności

18-19 maja 2013 - Mamy Mistrza Polski w pływaniu!

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu „SPRAWNI-RAZEM". Mistrzostwa te były jednocześnie sprawdzianem do wyłonienia kadry Polski, która ma reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w pływaniu. Jednym z dwunastu reprezentantów z Wielkopolski został po zdobyciu tytułu Mistrza Wielkopolski w Rawiczu Sebastian Pacyński z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim.

Po bardzo ciężkiej rywalizacji 18.05.2013 r. podczas eliminacji w półfinałach w Warszawie, Sebastian Pacyński zakwalifikował się do grona sześciu najlepszych pływaków na dystansie 200 m stylem dowolnym. Następnie w niedzielę 19.05.2013 r., odbył się ich finał. Tu pokonał wszystkich zawodników, w tym kadrowiczów i zdobył złoty medal na ww. dystansie, a tym samym uzyskał tytuł Mistrza Polski. Należy dodać, że był on najmłodszym zawodnikiem w tej kategorii /kategoria OPEN/. Uzyskane przez niego wyniki stały się szansą, do powołania go do kadry Polski, ale na ostateczną decyzją musimy jeszcze poczekać. Opiekę trenerską sprawował mgr Maciej Maśliński, który zakładał, że jest szansa na zdobycie medalu brązowego lub srebrnego, gdy analizował poszczególne wyniki sportowe. Udało się wywalczyć po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski złoty medal. Dwa lata mozolnej i ciężkiej pracy przyniosło więc najwyższy sukces. Ostrów Wielkopolski i nasza Szkoła ma więc Mistrza Polski w pływaniu na dystansie 200 m stylem dowolnym. Do szkolnej i ostrowskiej kolekcji z Mistrzostw Polski w pływaniu do 3 brązowych medali zdobytych w 2011 r. doszedł teraz jeszcze jeden - złoty! Gratulujemy!

mistrzostwa polski_w_plywaniu

   
© ALLROUNDER