Aktualności

22 maja 2013 - Finał projektu: "Przez ruch i zabawę poznaję siebie"

W dniu 22 maja 2013 na terenie Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie projektu „Przez ruch i zabawę poznaję siebie" realizowanego w ramach IX edycji Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. Działania zaplanowane w Projekcie realizowano systematycznie w okresie od marca br.

Finalizacja projektu przyjęła postać Festynu Rodzinnego – tego dnia świętowano zbliżający się Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty.

W pierwszej części imprezy odbyła się uroczysta akademia. Dzieci i młodzież zaprezentowali program artystyczny dla matek i ojców, którego zwieńczeniem były serdeczne, wzruszające życzenia oraz wręczenie upominków samodzielnie przygotowanych przez uczniów dla ich rodziców.

Następnie przygotowano „słodki" poczęstunek zarówno dla rodziców jak i uczniów. Kiedy wszyscy nabrali sił i energii przystąpiono do zabaw sprawnościowych. Dzieci mogły sprawdzić swoją skoczność, celność, szybkość na stoiskach festynu, np. rzut piłką lekarską, rzut piłką plażową, tor przeszkód, rzut strzałkami, łowienie rybek, slalom z piłką koszykową itp.

Trudy zmagań z kolejnymi dyscyplinami sportu urozmaicały uczestnikom liczne atrakcje: stoisko z orgiami – dla początkujących i zaawansowanych, koło garncarskie, loteria fantowa, koło szczęścia, malowanie twarzy, itp.

Zasadniczą częścią imprezy były zmagania uczniów w nietypowych konkurencjach sportowych, takich jak sumo, narty wieloosobowe, skoki w workach na torze przeszkód.

Niewątpliwie atrakcyjność imprezy podniósł udział w zabawie Koszykarek TS Ostrovia. Dziewczęta towarzyszyły uczniom na torze wyścigu nart wieloosobowych, wyścigu w workach, a także w tańcu integracyjnym.

Kulminacyjnym i podsumowującym punktem programu był mecz koszykówki rozegrany pomiędzy koszykarkami TS Ostrovia, a reprezentacją naszej szkoły, zakończony finalnie remisem. Całej imprezie towarzyszyła przyjazna, gorąca atmosfera dodatkowo podgrzewana przez kibicujące szkolne cheerleaderki. Dopisała frekwencja uczestników, którzy w odpowiedzi za aktywność, wytrwałość, zaangażowanie zostali sowicie nagrodzeni. Każde dziecko otrzymało dyplom, medal i upominek rzeczowy. Wśród nagród znalazły się piłki, akcesoria sportowe, artykuły papiernicze itp. Ze środków pozyskanych w ramach Projektu zakupiono dla uczniów szkoły również stroje sportowe i pompony dla kibicującej sportowcom szkolnej grupy tanecznej.

Zmagania uczniów obserwował i dopingował przybyły na uroczystość pan wicestarosta Tomasz Ławniczak. Klimat spotkania „Przez ruch i zabawę poznaje siebie" był szczególny i wyjątkowy. Wspaniale bawili się zarówno uczniowie jak i towarzyszący im rodzice. Udało się zrealizować założenia i ideę projektu, bowiem wspólna zabawa, pozwoliła na poznanie siebie i swoich możliwości przez uczniów, na zbudowanie wiary we własne siły, a zaangażowanie w projekt rodziców pozwoliło im na spojrzenie na własne dzieci z innej strony.

final projektu

final projektu_01

final projektu_02

final projektu

   
© ALLROUNDER