Aktualności

6 maja 2013 - XI WIOSENNE BIEGI LEKKOATLETYCZNE

6 maja 2013 roku roku, dzięki uprzejmości Klubu Sportowego Stal, na stadionie przy ulicy Kusocińskiego odbyły się XI WIOSENNE BIEGI LEKKOATLETYCZNE dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie szkół podstawowych rejonu kaliskiego.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół z Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa, Kępna, Pleszewa oraz Krotoszyna. Celem zawodów oprócz wyłonienia mistrzów rejonu w biegach lekkoatletycznych, było upowszechnienie biegania jako jednej z form rekreacji.

Rozegrano pięć biegów na dystansach od 200 m do 1000 m.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymywał dyplom pamiątkowy oraz drobny upominek.. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce byli, przy dźwiękach fanfar, dekorowani na podium medalami przez dyrektora Zespołu Szkół w Ostrowie WLkp.

Po zawodach zawodnicy oraz ich opiekunowie udali się na wspólny posiłek na świeżym powietrzu.

Godny podkreślenia jest fakt, że w zawodach startowało prawie 90 zawodników z kilku szkół naszego rejonu .Organizatorzy podkreślają, że impreza ma mieć charakter masowy: „Chcemy pokazać naszym podopiecznym, że „bieg to zdrowie" i bawić się na sportowo mogą wszyscy, nawet mniej sprawne dzieci."

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH BIEGÓW:

• 200 m

1 miejsce: Szymon Kmieciński - Kępno

2 miejsce: Patryk Poprawa - Kępno

3 miejsce: Maciej Kubera - Kępno

• 400 m

1 miejsce: Miłosz Władkowski - Kępno

2 miejsce: Sebastian Strzykała - Pleszew

3 miejsce: Kamil Galicki - Ostrów

• 600 m

1 miejsce: Piotr Jeziorski - Ostrów

2 miejsce: Mateusz Lesznik - Krotoszyn

3 miejsce: Mariusz Marciniak - Ostrzeszów

• 800 m

1 miejsce: Paulina Zając - Ostrów

2 miejsce: Karolina Pawliczek - Kępno

3 miejsce: Angelika kobielska - Ostrów

• 1000 m chłopców starszych

1 miejsce: Piotr Niewiejski - Ostrów

2 miejsce: Patryk Witczak - Pleszew

3 miejsce: Michał Lesznik - Krotoszyn

biegi

biegi 02

   
© ALLROUNDER