Aktualności

13-17 kwietnia 2013 - Wycieczka do Trójmiasta

W dnia 13-17 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz z kilkoma rodzicami i nauczycielami wyjechali na wycieczkę do Trójmiasta. W sobotę 13 kwietnia wycieczka zatrzymała się w Toruniu, gdzie uczestnicy mogli przejść się uliczkami Starego Miasta do pomnika Mikołaja Kopernika oraz pod dom, w którym mieszkał i tworzył. W sobotę udało się zobaczyć jeszcze Ergo Arenę, a także Wyspę Sobieszewską, na której znajduje się rezerwat „Ptasi Raj".

trojmiasto 01

Kolejnego dnia wycieczka przemieściła się do Sopotu, dalej w kierunku Orłowa, gdzie mogli zejść na plażę, nazbierać muszelek, kamyków, czy nabrać wody morskiej do butelek. Następnym punktem wycieczki było Akwarium Gdyńskie. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiły okręty pasażerskie przycumowane w Gdyńskim porcie, m.in. „Dar Pomorza", ORP „Błyskawica". Zwieńczeniem dnia była Msza Święta w Katedrze Oliwskiej zakończona koncertem organowym wykonywanym specjalnie dla uczestników wycieczki z Ostrowa Wielkopolskiego.

trojmiasto 02

Poniedziałkowy program zwiedzania rozpoczynał przejazd pod Pomnik Obrońców Wybrzeża podczas którego, można było oglądać jeden z większych europejskich portów przeładunkowych nazywany „Portem Północnym". Kolejnym punktem trasy była Góra Gradowa. Wieczorem dodatkową atrakcją było ognisko. Program następnego dnia przewidywał oglądanie i zwiedzanie Ratusza Głównego Miasta oraz Kościoła Mariackiego, przejście Długim Targiem oraz pobliskimi uliczkami Starego Miasta. Popołudniowy wyjazd na plażę w Gdańsku Brzeźnie wywołał największy entuzjazm wśród dzieci uczestniczących w wycieczce.

trojmiasto 03

Środa 17 kwietnia była dniem pożegnania z Trójmiastem oraz wizyty w siedzibie Fundacji Energa, bez wsparcia finansowego której, wycieczka nie mogłaby się odbyć. Szczególne podziękowania należą się Wiceprezes Fundacji Pani Halinie Lewkowskiej autorce programu wycieczki, która swoją Osobą, zaangażowaniem oraz okazaną wrażliwością i wsparciem zaskarbiła sobie miłość i sympatię dzieci.

trojmiasto 04

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie jednego z najpiękniejszych stadionów piłkarskich w Europie PGE Areny w Gdańsku. W drodze powrotnej uczestników czekała jeszcze niespodzianka w postaci obiadu i lodów w jednej ze znanych restauracji sieciowych.

   
© ALLROUNDER