Aktualności

8 marca 2013 – Spotkanie integracyjne: „BAWIĄC – UCZĘ SIĘ”

Na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 9 uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym pod hasłem: „BAWIĄC – UCZĘ SIĘ". Spotkanie miało formę gier i zabaw ruchowych z wykorzystaniem piłek Edubal. Zajęcia te zrobiły na uczniach bardzo duże wrażenie. Tak prosty pomysł, a jaki efektowny i – jak się okazuje – efektywny:

  • dzieciom bardzo spodobały się kolory oraz ilość piłek
  • dzieci utożsamiały się z kolorem piłki, z literką, cyferką
  • wdrożyły się do pracy w grupie
  • ćwiczenia pozwoliły przypomnieć pisownię liter
  • utrwalenie obrazu graficznego głoski
  • uaktywniły, wzbudziły zainteresowanie

Zajęcia prowadzone przy użyciu piłek "Edubal" pozwalają nabywać zarówno umiejętności niezbędne do uczestnictwa w sportowych grach zespołowych, jak również rozwijają umiejętności z zakresu prostych działań matematycznych oraz zapoznają z podstawowymi zagadnieniami języka polskiego. Uczą one praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy, twórczego myślenia oraz motywują do aktywności ruchowej.

Piłki "Edubal" to ciekawy środek dydaktyczny, który uczy i bawi. Sprawiają ze szkoła staje się dla uczniów miejscem atrakcyjnym. Dlatego już dzisiaj liczymy, że za rok spotkamy się znowu :-)

spotkanie integracyjne_01spotkanie integracyjne_02

 

 

 

 

 

spotkanie integracyjne_04

spotkanie integracyjne_03

   
© ALLROUNDER