Aktualności

1 – 29 marca 2013 – Wystawa w Starostwie Powiatowym

Do końca marca w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim można podziwiać wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Tegoroczna jedenasta już ekspozycja nosi tytuł: "Cztery pory roku z papieru wyczarowane" i przedstawia świat sztuki składani papieru czyli orgiami. Wystawa tradycyjnie towarzyszy Dniom Porad organizowanym w szkole. Origami to sztuka, która potrafi fascynować każdego. Sztuka ta fascynuje także naszych uczniów. Daje im wiele radości, usprawnia ręce i rozwija twórcze myślenie. Jest lubianą przez dzieci formą zabawy. Rozsypane na ławce kwadraty, koła w różnych kolorach i wielkościach to teren badawczy dla dziecka, które porównuje, przelicza, przekształca, bardzo często opowiada o tym, co robi. To niekończące się ćwiczenia językowe, matematyczne oraz zbieranie ogromnej liczby różnorodnych doświadczeń dla rozwijającej się dynamicznie wyobraźni. Papierowe formy są narzędziem integrującym wszelkie doświadczenie zmysłowe dziecka. "Cztery pory roku z papieru wyczarowane" to kolorowy, wyczarowany przez dziecięcą wyobraźnię świat.

Serdecznie zapraszamy.

wystawa w_starostwie

   
© ALLROUNDER