Aktualności

12 lutego 2013 - VI Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny

12 lutego 2013 roku odbył się w naszej szkole VI Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny „Czy Jesteś Bezpieczny?", który w tym roku odbywał się pod hasłem „Bezpieczeństwo w domu, szkole, na ulicy i na wycieczce".

Konkurs organizowany przez Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim od początku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów naszej szkoły, jak i dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionych placówek. Do jego kolejnej – już szóstej - edycji przystąpiły drużyny ze szkół w Jarocinie, Ostrzeszowie, Pleszewie i oczywiście przedstawiciele gospodarzy. W turnieju, jak co roku, uczestniczyli przedstawiciele Policji – pan aspirant R. Lis i Straży Miejskiej – pani młodszy inspektor A. Głodek, którzy weszli w skład jury. Reprezentanci rywalizujących drużyn zmagali się z różnorodnymi zadaniami: konkurs plakatów tematycznych, rozwiązywanie krzyżówek, odgadywanie/kolorowanie znaków drogowych, wykreślanki z hasłem, zadania praktyczne, demonstrowanie prawidłowych zachowań, ustalanie zasad bezpiecznych zachowań na podstawie historyjek obrazkowych, rozsypanki wyrazowe, itp. Aktywny udział w zabawie brali nie tylko członkowie współzawodniczących drużyn, ale i publiczność, dla której organizatorzy przygotowali wiele różnych konkurencji. Podczas tegorocznego konkursu szczególny nacisk położono na bezpieczeństwo dziecka w codziennych sytuacjach w domu, szkole, utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły, znajomość znaków drogowych, a także na bezpieczeństwo podczas zabaw i wycieczek.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostały uczennice z naszej szkoły, a kolejne miejsca zajęli odpowiednio przedstawiciele Jarocina, Ostrzeszowa, Pleszewa. Zarówno zmagania drużyn, jak i publiczności, zwieńczone zostały atrakcyjnymi nagrodami, których sponsorem była Policja i Straż Miejska. Cały turniej umilał zespół muzyczny pod kierunkiem pana K. Rybickiego prezentując repertuar nawiązujący do tematyki spotkania.

konkurs profilaktyczny

   
© ALLROUNDER