Aktualności

15.11- 07.12.2012 - "Podziel się z innymi”.

podziel sie_z_innymiZ uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia w dniach od 15.11.2012 do 07.12.2012 r. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadził zbiórkę żywności dla potrzebujących. Zbiórka odbywała się pod hasłem ,, Podziel się z innymi". Zebrana żywność przeznaczona została na pomoc rodzinom uczniów, którzy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Oprócz indywidualnych ofiarodawców, dużo serca i pomocy w organizacji akcji udzieliło PSS ,,Społem" w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki pomocy i zaangażowaniu pana Prezesa Ryszarda Tyrpy, a szczególnie personelu czterech sklepów:

• Grosik nr 1 ul. Wrocławska 13-15

• Grosik nr 4 ul. Kopernika 10

• Grosik nr 5 ul.60Pułku Piechoty 16

• Grosik nr 6 ul. Gorzycka 45

Do akcji przyłączyło się wielu klientów – anonimowych darczyńców.

Duża ofiarność klientów, którzy anonimowo przekazywali produkty do specjalnie oznakowanych plakatami koszy oraz pomoc indywidualnych ofiarodawców pozwoliła zebrać prawie 300 kg żywności / warzyw, jaj , tłuszczów, maki i cukru, konserw, makaronów oraz słodyczy i owoców/.

Liczba zebranej żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby pozwoliło na przygotowanie w okresie przedświątecznym 44 paczek O łącznej wartości ok. 1300 zł.

Akcją koordynowała Bogumiła Kaczmarek wraz z zespołem ds. promocji rodziny w Zespole Szkół Specjalnych.

Inspiracją do akcji, była świadomość, jak wielu potrzebujących jest wokół nas. Widząc jak wiele dobra można uczynić, ofiarując nawet pojedyncze produkty, dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości opieką objąć jak największą liczbę potrzebujących.

Pragnąc, w imieniu obdarowanych gorąco podziękować wszystkim darczyńcom i pracownikom PSS ,,Społem w Ostrowie Wielkopolskim, dedykujemy im słowa Gerharda Tersteegena "Bogatym jest ten, kto posiada wiele; bogatszym ten, kto mało potrzebuje, najbogatszym - kto dużo daje"

   
© ALLROUNDER