Aktualności

6 grudnia 2012 – MIKOŁAJKI W TEATRZE

Dnia 6 grudnia dzieci klas młodszych Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim wybrały się na przedstawienie teatralne „Jemiołuszek-świąteczny duszek" do Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Bajkę napisał Wojciech Banaś, muzykę Aleksander Musiałowski.

Patrząc na wysokie, przydrożne drzewa zobaczyć można czasami wplątaną w gałęzie zieloną czuprynkę. To jemioła. Ale jeśli wpatrzymy się w nią, zobaczymy maleńkiego leśnego elfa o imieniu Jemiołuszek. Skąd on się tam wziął? Rozbrykany frunął zbyt szybko i utknął między gałęziami. Radosna natura pozwala mu cieszyć się nawet z tak niewygodnej sytuacji. Jest dobrym duchem drzew. Co roku, na Święta Bożego Narodzenia, Jemiołuszek opuszcza swoje wygodne miejsce i wędruje do ludzkich domostw, gdzie pod sufitem - najczęściej przy drzwiach wejściowych tak, żeby go nikt nie mógł minąć - zawisa nieruchomo i przekazuje część swojej dobrej natury. Tym razem Jemiołuszek zagadał się z Krasnalem i nie chcąc się spóźnić frunął dwa razy szybciej niż to wolno elfom. Zahaczył o wystający konar i spadł ze zwichniętym skrzydełkiem prosto w objęcia smacznie śpiącego Misia.

Czy Jemiołuszek zdążył wznieść się nad drzwiami domu Świętego Mikołaja zanim ten wyruszył z prezentami dla dzieci? Czy brak Jemiołuszka w naszym domu może wpłynąć na nasze szczęście w zbliżającym się Nowym Roku?

O tym i o szczególnych właściwościach świątecznego duszka dowiedziały się dzieci naszej szkoły oglądając bajkę teatralną pt. "Jemiołuszek - świąteczny duszek".

mikolajki w_teatrze

   
© ALLROUNDER