Aktualności

8 listopada 2012 - Wizyta w Sejmie

8 listopada 2012 r. 50 – osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach obchodów Święta Niepodległości, na zaproszenie posła Piotra Walkowskiego pojechała na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był, zmiana warty i zapalenie znicza przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

W czasie objazdu po mieście uczniowie zwiedzili najważniejsze miejsca w Stolicy takie jak: Pałac Kultury, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Pomnik Syrenki, Stadion Narodowy.

Następnym punktem programu była wizyta w Sejmie, gdzie na grupę czekał Pan Poseł Walkowski, który wprowadził ją do gmachu. Na początku uczniowie spotkali się z parlamentarzystami z naszego regionu: Piotrem Walkowskim, Andrzejem Derą, Józefem Rackim, senator Andżeliką Możdżanowską. Następnie poseł Piotr Walkowski oprowadził uczniów po Sejmie, pokazał wiele interesujących pomieszczeń, takich jak: pokoje posłów, salę obrad Sejmu oraz Senat. Podczas wędrówki po Sejmie spotkali m.in.Stefana Niesiołowskiego, Ryszarda Kalisza, Marka Sawickiego, Eugeniusza Kłopotka, Jana Bury, Julię Piterę, Annę Grodzką, Tadeusza Tomaszewskiego, Leszka Blanika, Wiceministra Edukacji Tadeusza Sławeckiego, Annę Fotygę, Krystynę Łybacką, Grzegorza Napieralskiego i wielu innych.

sejm 01

W czasie zwiedzania Sejmu uczniowie wręczali posłom i senatorom własnoręcznie wykonane kotyliony, chętnie brali je także dziennikarze.

Zakończeniem był obiad w Domu poselskim i wizyta w kaplicy sejmowej.

Przed wyjazdem do domu jeszcze jedna atrakcja - lotnisko im. Chopina. Uczniowie zobaczyli pierwszy raz na żywo samoloty pasażerskie, które zrobiły na nich olbrzymie wrażenie.

Wielkie podziękowanie należy się posłowi Piotrowi Walkowskiemu, który poświęcił mnóstwo czasu, umożliwił spotkanie z ciekawymi ludźmi z pierwszych stron gazet i pokazał uczestnikom wycieczki wiele interesujących miejsc. Były to niezapomniane przeżycia. Dzieci wróciły zachwycone. Należy podkreślić, że podczas relacji telewizyjnych 11 listopada można było w różnych stacjach telewizyjnych zauważyć kotyliony wręczone 8 listopada w Sejmie.

Więcej informacji: http://www.rc.fm/polityczne/ostrowskie-kotyliony-w-sejmie.html

http://www.gazeta.ostrow-wielkopolski.pl/cache/20/2079/_2012/11/07_/30405.html

sejm 02

sejm 03

sejm 04

   
© ALLROUNDER