Aktualności

08 - 12 pażdziernika 2012 – Projekt edukacyjny „Oblicza jesieni”

Dzieci i młodzież w przeciągu całego tygodnia pracowały nad różnymi zadaniami związanymi z aktualną porą roku. Celem realizowanego przedsięwzięcia było przede wszystkim: utrwalenie znajomości pór roku, promowanie zachowań prozdrowotnych, uzmysłowienie sposobów przygotowania się do zimy przez ludzi i zwierzęta. W piątek 12 października 2012 odbyło się podsumowanie dokonań poszczególnych zespołów uczniowskich, które miało dwu etapowy charakter.

Miłym i niespodziewanym gościem pierwszej części uroczystości była sama Pani Jesień, która zarówno swoim strojem, jak i darami z którymi przybyła, wprowadziła wszystkich w nastrój słonecznej, złotej jesieni. Podczas prezentacji dzieci i młodzież wraz z wychowawcami przedstawili różnorodne wymiary jesieni i sposoby przedstawiania jej w literaturze, malarstwie, muzyce. W końcowej części tego etapu projektu odbył się także pokaz mody jesiennej.

Druga część zabawy miała miejsce w gospodarstwie agroturystycznym we Wtórku, dokąd uczniowie pod opieką wychowawców udali się autokarami. Podczas wycieczki uczniowie brali udział w licznych zabawach i konkursach ruchowych, mieli okazję skorzystać z przejażdżki na koniu, w ramach Hubertusa uczestniczyli w pogoni za lisem, a także skosztowali myśliwskiego bigosu. Ogromnym atutem spotkania była ciepła, miła atmosfera, słoneczna aura oraz liczne nagrody, które otrzymali uczestnicy.

oblicza jesieni

oblicza jesieni_b

   
© ALLROUNDER