Aktualności

6 czerwca 2012 – Festyn rodzinny „Euro-zabawa”

6-ty czerwca 2012 w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka był szczególnym dniem dla społeczności szkoły.

W tym dniu odbył się Festyn Rodzinny „Euro-zabawa" i podsumowanie gimnazjalnego projektu edukacyjnego.

Festyn rodzinny „Euro-zabawa". Pod tym hasłem na terenie Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka odbył się Dzień Dziecka. Jednocześnie zrealizowane zostały zadania programu Szkoły bez przemocy- dzień bez przemocy, promujący hasło „Kibicuję fair play".

W pierwszej części imprezy dzieci przypomniały sobie Kodeks Szkoły bez przemocy oraz zapoznane zostały z oficjalnym Kodeksem Fair Play VI edycji „Szkoły bez przemocy". Kolejnym elementem spotkania była podróż po Europie, w czasie której dzieci nazywały i wskazywały państwa, których reprezentacje biorą udział w Mistrzostwach Europy Piłki Nożnej. W czasie podróży dzieci odwiedziły stolice wybranych państw Europy, poznały ciekawe miejsca, dowiedziały się o zwyczajach i kulturze tam obowiązującej. Ciekawym doświadczeniem była taneczna podróż po poszczególnych państwach. Po tej części każde z dzieci miało okazję wykazać się zręcznością, zwinnością i sprawnością fizyczną podczas udziału w konkurencjach sportowych. Stanowisk rekreacyjnych było bardzo wiele, a każdy uczestnik zabaw sprawnościowych został nagrodzony upominkami.

Następnie przyszedł czas na rywalizację podczas meczów piłki nożnej – jeden został rozegrany pomiędzy drużynami uczniów, drugi pomiędzy reprezentantami uczniów a nauczycielami.

Nie zabrakło słonecznej pogody, dobrego humoru, a także słodkiego i ciepłego poczęstunku dla wszystkich uczestników Festynu rodzinnego „Euro-zabawa".

W gimnazjum zaś odbyła się prezentacja gimnazjalnego projektu edukacyjnego z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli.

Uczniowie wszystkich klas gimnazjum przez 3 miesiące drugiego półrocza, roku szkolnego 2011/2012 pracowali nad problemem „Czy Euro 2012 może być moją podróżą po Polsce i po Ukrainie?" Wszyscy byli czynnie zaangażowani w pracach nad projektem. Wynikiem tych prac były prezentacje multimedialne, prace plastyczne (plakaty, dyplomy, puchary), wystąpienia nawet e języku angielskim, wywiady ze sportowcami. Zorganizowano Turniej Piłkarski oraz zaprezentowano podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat Euro podczas przygotowanego quizu, w przerwie śpiewali przeboje Euro. Należy również podkreślić, że uczniowie ZSS zdobyli wyróżnienie w kategorii projekt gimnazjalny, biorąc udział w ogólnopolskim konkursie „2012 Wszyscy Jesteśmy Gospodarzami",

euro zabawa_a

euro zabawa_b

euro zabawa_c

euro zabawa_d

euro zabawa_e

   
© ALLROUNDER