Aktualności

15 maja 2012 - „Pożar” w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim

straz bW dniu 15 maja 2012 roku o godzinie 11:40 w bibliotece szkoły wybuchł „pożar". Wszczęto alarm. Pani Dyrektor szkoły mgr Beata Serbakowska zarządziła ewakuację i powiadomiła telefonicznie Straż Pożarną. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły szybko i sprawnie ewakuowali się z objętego „pożarem" budynku szkoły udając się na wyznaczone miejsce na boisku szkolnym. Po podliczeniu stanu osobowego okazało się, że brakuje jednej osoby. Z budynku nie zdążyła ewakuować się pani bibliotekarka.

W ciągu kilku minut bojowy wóz strażacki wraz z karetką pogotowia przybył na teren płonącego obiektu i natychmiast podjął akcję gaśniczą.

Równocześnie do akcji przystąpili ratownicy medyczni. Udało im się w samą porę ewakuować osobę poszkodowaną i udzielić jej pierwszej pomocy. Strażacy szybko ugasili pożar.

Na szczęcie były to tylko ćwiczenia, ale cała społeczność uczniowska ZSS, zaangażowała się w akcje tak jakby rzeczywiście miała miejsce.

Podsumowując akcję dowódca pochwalił uczniów, szczególnie tych niepełnosprawnych ruchowo, za to, że w sposób godny pochwały szybko, sprawnie i bez paniki opuścili budynek. Kończąc ćwiczenia dowódca zaprosił uczniów szkoły do obejrzenia wyposażenia bojowego wozu strażackiego i karetki pogotowia ratunkowego.

straz

   
© ALLROUNDER