Aktualności

2 kwietnia 2019 - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia jest Dniem Świadomości Autyzmu. Do naszej szkoły na zaproszenie naszych autystycznych uczniów przybyli ich koleżanka i koledzy ze Słupi pod Kępnem, by wspólnie spędzić miło czas. Nasze spotkanie, oficjalnie otwarła Pani Dyrektor Beata Serbakowska . Było podzielone na 3 części. W pierwszej części oglądaliśmy przepiękne przedstawienie "Złotowłosa i 3 misie", potem mieliśmy zajęcia ,,stolikowe" podczas których dzieci mogły : pokolorować świąteczne elementy, połączyć elementy, polukrować ciasteczkowe jajka i ozdobić je posypką. W II-giej części przenieśliśmy się na salę sportową, gdzie dzieci miały szereg zabaw sportowych : noszenie jajek, toczenie pisanek, wkładanie produktów świątecznych do koszyczków, nie zabrakło zabaw z chustą i balonowymi pisankami. Następnie wszyscy udali się na wspólny poczęstunek, gdzie królowały przepyszne , wiosenne kanapki i pyszne ciasteczka. Dziękujemy serdecznie gościom za przybycie i wspólne przeżywanie naszego dnia autyzmu. Jak co roku zapraszamy mamy naszych autystycznych uczniów , by wspólnie obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu . Nie mogło być inaczej i w tym roku. Mamy nasze zaproszenie przyjęły i przy pysznym niebieskim torcie oraz kawie i herbacie czas z nami spędziły. Do zobaczenia za rok.

dzien swiadomosci autyzmu

   
© ALLROUNDER