Aktualności

10 maja 2012 - NIE PANIKUJ- RATUJ

Elementarne Warsztaty z udzielania pomocy przedmedycznej.

W dniu 10 maja 2012 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbyły się warsztaty z udzielania pomocy przedmedycznej. Warsztaty zorganizowane były dla drużyn harcerskich Nieprzetartego Szlaku z południowej wielkopolski. Udział w szkoleniu wzięły następujące placówki szkolenia specjalnego: Borzęciczki, Krotoszyn, Konarzew, Ostrzeszów oraz Ostrów Wielkopolski. Zajęcia te miały na celu zapoznania uczniów-harcerzy z zasadami udzielania pierwszej pomocy , jak i również kształtowania umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Podczas tych warsztatów uczniowie byli uwrażliwiani na zachowania mające na celu bezpieczeństwo swoje i innych. Ważnym aspektem tych warsztatów była duża ilość zajęć praktycznych, w których uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej w praktyce. Bloki tematyczne warsztatów dotyczyły: zranień, ukąszeń, oparzeń ,złamań, nauki bandażowania oraz resuscytacja na fantomach.

warsztaty a

warsztaty b

   
© ALLROUNDER