Aktualności

4 kwietnia 2012 - MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W PŁYWANIU – RAWICZ

W Rawiczu 4 kwietnia 2012 r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski osób niepełnosprawnych pod patronatem Stowarzyszenia „SPRAWNI RAZEM". Zjechały wszystkie reprezentacje z pięciu okręgów (kaliski – reprezentowała sześcioosobowa drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka pod trenerską opieką mgr Macieja Maślińskiego i mgr Kaspra Smektały, leszczyński – najliczniej reprezentowany, poznański, pilski i koniński).

Mistrzostwa odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych oraz osobno dla kobiet i mężczyzn.

Wszyscy zawodnicy z Ostrowa Wlkp. poprawili swoje wyniki treningowe, uzyskując rekordy życiowe, dzięki temu ostrowska reprezentacja poprawiła swój wynik z poprzednich lat w ilości zdobytych medali. Przez cały rok zawodnicy przygotowywali się do tych Mistrzostw na basenie „Wodny Raj" przy Zespole Szkół Ogólnoksztacących w Ostrowie Wlkp. pod czujnym okiem mgra Macieja Maślińskiego. Forma zawodników idealnie rosła wraz ze zbliżającym się terminem Mistrzostw. Ostrowska ekipa zdobyła, aż 9 medali w tym: 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy. Do najcenniejszych trofeów należy zdobycie (po raz drugi) Mistrzostwa Wielkopolski w męskiej sztafecie 4 x 50 m (S. Pacyński, Ł.Misiek, G.Krasicki, M.Dymała), II miejsce zajęła drużyna z okręgu leszczyńskiego, III miejsce drużyna z okręgu pilskiego. Tytuł najlepszego zawodnika-pływaka Mistrzostw Wielkopolski otrzymał Sebastian Pacyński, który jako jedyny zawodnik wywalczył 3 złote medale (w sztafecie, stylem grzbietowym na 50 m i na 100 m). Komplet medali wywalczył Łukasz Misiek (w sztafecie złoto, stylem dowolnym na 100 m –srebro i na 50 m – brąz), Michał Dymała obronił z zeszłego roku dwa srebrne medale stylem klasycznym na 50 m i 100 m oraz złoto w sztafecie), jedyna kobieta Hanna Zagórska zdobyła dwa medale stylem grzbietowym na 100 m – złoto i na 50 m - srebro.

Od ponad dziesięciu lat reprezentacja z Ostrowa Wlkp. swoimi wynikami udowadnia, że jest jedną z najlepszych liczących się drużyn w pływaniu w Wielkopolsce, w tym roku w klasyfikacji generalnej ustąpiła miejsca jedynie reprezentacji okręgu leszczyńskiego, którego zawodnicy wywalczyli 6 złotych medali.

Więcej informacji: http://www.powiat-ostrowski.pl/artykul/2392

mistrzostwa

   
© ALLROUNDER