Aktualności

26 kwietnia 2018 - Dzień patrona

Za nami kolejna wspaniała impreza – w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Dzień Patrona. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej oraz dla zaproszonych gości, gdyż obchody Dnia Patrona to kolejna rocznica utworzenia naszej szkoły. Więc wszyscy – nauczyciele oraz uczniowie w pięknych, galowych strojach przybyli do Zespołu Szkół Specjalnych, gdzie czekała na nich moc atrakcji - część oficjalna oraz imprezy towarzyszące – Olimpiada Korczakowska oraz Święto latawca - Latawce i marzenia. Jak zwykle do Ostrowa Wielkopolskiego zawitali goście z zaprzyjaźnionych Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Kalisza i Wągrowca, które również noszą imię Janusza Korczaka. Emocji było co nie miara. Już od samego rana we wspaniały, podniosły i uroczysty nastrój wprowadził nas pan Michał, który wszystkich zebranych w naszej pięknej sali widowiskowej zachęcił do wspólnego śpiewania piosenek korczakowskich. Kolejnym punktem naszego spotkania było złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz Konkurs wiedzy o patronie, który po raz pierwszy odbył się w nowej, multimedialnej formie. Zdobywcą największej ilości poprawnych odpowiedzi w najkrótszym czasie okazała się być Julita Mróz z Wągrowca. Tuż za nią uplasowała się reprezentantka naszej szkoły – Paulina Zając, a na najniższym stopniu podium w tej rywalizacji stanął Patryk Adamczak z Kalisza. Po zmaganiach naukowych nadszedł czas na warsztaty plastyczne, które prowadziła z młodzieżą pani Karolina. Każdy uczestnik warsztatów z ogromnym zaangażowaniem wspinał się na wyżyny swoich możliwości, puszczał wodze fantazji, angażował wszystkie zmysły i talenty, aby tworzone podczas warsztatów latawce, które symbolizować mają dziecięce marzenia były kolorowe, radosne, przepełnione optymizmem i ciepłymi barwami. Następnie udaliśmy się na salę widowiskową, gdzie odbyła się prawdziwa uczta dla koneserów muzyki. Otóż specjalnie na nasze święto, pod opieką dwóch pań - Krystyny Buszy i Mileny Janiak przyjechali artyści z Zespołu Szkół im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy ze swoim koncertem „Szalom". Utalentowana młodzież dostarczyła nam wspaniałych emocji, grając i śpiewając piosenki żydowskie. Koncert stanowił zamknięcie części oficjalnej, po której nadszedł czas na zmagania sportowe. Pan Rafał z pomocą swoich koleżanek i kolegów przygotował dla reprezentacji trzech szkół wspaniałą Olimpiadę Korczakowską, która składała się z trzech konkurencji – rzutów na czas do kosza, przeciągania liny, rzutów piłką lekarską, kręgli oraz sztafety. W zmaganiach sportowych najlepszymi okazała się być reprezentacja SOSW z Kalisza, która zaledwie o jeden punkcik wyprzedziła ekipę gospodarzy, ostatnie miejsce na podium przypadło reprezentantom z Wągrowca. Ponieważ wszyscy zawodnicy dołożyli wszelkich starań, aby osiągnąć jak najlepszy wynik sportowy - medale i nagrody zostały wręczone wszystkim zawodnikom. No i na koniec cudowne święto latawca – wypuszczenie w powietrze przepięknych, barwnych latawców, które w tym roku z pomocą delikatnego wiaterku, powolutku wznosiły się ku górze – poleciały wysoko, wysoko, daleko... teraz już tylko czekamy na to, aby nasze marzenia zaczęły się spełniać...no i na kolejne Święto Patrona, które już niebawem....za rok.

dzien patrona

   
© ALLROUNDER