Aktualności

24 kwietnia 2018 roku – Żyję zdrowo, żyję dłużej

24 kwietnia w naszej szkole odbyło się po raz kolejny już podsumowanie projektu edukacyjnego: „Żyję zdrowo –żyję dłużej ". Przez ponad tydzień uczniowie przygotowywali się do prezentacji poszczególnych zadań i przyswajali podstawowe informacje o racjonalnym żywieniu ,wpływie nikotyny i alkoholu na organizm oraz o składnikach pokarmowych i ich roli . Każda klasa miała inne zadanie do wykonania ,jednak wszyscy spisali się na szóstkę. Uczniowie zaprezentowali piękne plakaty , informacje o składnikach odżywczych ,kolaże i prezentacje o papierosach i alkoholu. Między prezentacjami uczniowie wspólnie ćwiczyli oraz oglądali film pt."Warzywa i owoce" . Na zakończenie każdy mógł się poczęstować zdrową przekąską złożoną z orzechów i suszonych owoców. Mamy nadzieję, że wszyscy będą o siebie i swoich bliskich dbali i zdrowo się na co dzień się odżywiali. W kąt pójdą chipsy i litry coli, a warzywa oraz owoce będą jedzone do woli.

projekt

   
© ALLROUNDER