Aktualności

16 stycznia 2018 - VIII Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

Tego dnia w naszej szkole odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Informatyczny dla uczniów Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów Specjalnych. Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół w: Jarocinie, Pleszewie, Kaliszu i Ostrowie. Cel konkursu: zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej. Po raz kolejny walczono drużynowo. 3 osobowe grupy rozwiązywały teksty, zagadki i labirynty. Każdy uczestnik dodatkowo sprawdzał swoją wiedzę w indywidualnych zadaniach na ściance interaktywnej. Dodatkowo odbyły się pokazy slajdów przygotowane przez uczniów na temat bezpiecznego internetu oraz rozgrywki piłkarskie: mecze piłki nożnej między szkołami na magicznych dywanach. Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Po obradach komisji i podliczeniu punktacji przedstawiono wyniki konkursu:
I miejsce – drużyna z Jarocina;
II miejsce – drużyna z Pleszewa;
III miejsce – drużyna z Ostrowa;
IV miejsce – drużyna z Kalisza.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

konkurs

   
© ALLROUNDER