Aktualności

22 czerwca 2018 – Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca 2018 r. (piątek) o godz.8.30. Serdecznie zapraszamy.

14 czerwca 2018 - Wyprawa "transportowa" chłopców z PP

To była prawdziwie męska wyprawa. Kolej, lotnictwo, ewentualnie rowery. Twardy męski świat. Panowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili miejsca "logistyczne" w Ostrowie. Zaczęli od prawdziwie męskiej zabawki- czyli od makiety kolejowej w Klubie Miłośników Kolei. Po niej czas na lokomotywy w wersji 1:1. W Ostrowie wystarczy przejść na "kładkę", gdzie torów ci u nas dostatek. Za nią na podziwianie oczekuje parowóz towarowy Ty45-94, znany niemal każdemu ostrowianinowi. Przy peronie z kolei tendrzak pruskiej budowy TKi3-120 stojący przy najstarszej ostrowskiej parowozowni z 1888 roku. Panowie postanowili przymierzyć się też do przejażdżki rowerem w jednej z dwóch stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego. Wiadomo- Ostrów jest jednym z czterech miast w Wielkopolsce, w których można wypożyczyć rowery. Na koniec samolot! Nasz znany ostrowski LIM- 1. Jak wszyscy- żałowaliśmy, że nie jest do wypożyczenia podobnie jak rowery. A skoro nasza wyprawa była transportowa- z powrotem do szkoły wróciliśmy pieszo.

wyprawa

 

12 czerwca 2018 – Dzień Absolwenta

Dzień Absolwenta obchodzono w Zespole Szkół Specjalnych po raz pierwszy. Impreza odbyła się 12 czerwca 2018 na terenie szkoły. Ideą przewodnią tego, podsumowującego wcześniejsze spotkania, Dnia Absolwenta było uhonorowanie wychowanków, dostarczenie im powodów do radości ze spotkania z dawnymi nauczycielami. Był to bardzo przyjemny i wzruszający moment dla naszych byłych uczniów. Zaproszonych gości czekała moc atrakcji i niespodzianek. Niezobowiązująca formuła spotkania spowodowała, że była to po prostu towarzyska impreza, pełna wspomnień i żartów, tym bardziej że teraz już bez ryzyka obniżenia oceny z zachowania . W programie było między innymi zwiedzanie szkoły, co niosło trochę niespodzianek, szczególnie dla tych osób które zakończyły edukację już kilka lat temu. Podczas imprezy dopisała pogoda i dobre nastroje. Absolwenci, spotkamy się ponownie za rok. Do zobaczenia.

dzien absolwenta

 

8 czerwca 2018 - Z planszówkami w krainie baśni i bajek

Przedwakacyjna edycja turnieju gier planszowych. Co prawda Dzień Dziecka za nami, lecz dla nas trwać on może dłużej. Baśnie i bajki pięknie wpisują się w klimat dziecięcego świata i wyobraźni. Chętnie utonęliśmy w krainie dzielnych królewiczów i ślicznych królewien z włosami jak z reklamy najmodniejszego szamponu. Pionkiem po planszy goniliśmy zaczarowane żaby i walczyliśmy z żarłocznymi smokami. Udało nam się nawet pobyć w krainie lodu i na balu u Kopciuszka. Oczywiście graliśmy pełni zapału. Nikomu nie dawaliśmy forów- nawet dzielnemu Szewczykowi Dratewce. Tak oto planszowe bajki wprowadziły nas w świat wakacji. Latem w planszówki trzeba grać bez szkolnych kolegów, za to po wakacjach znów pobawmy się razem. Nowa porcja emocji gwarantowana ;)

turniej

 

6 czerwca 2018 – Dzień Angielski

W ramach "Dnia Angielskiego" uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności z języka angielskiego oraz zapoznać się z dużą ilością informacji na temat państw anglojęzycznych. Utrwaliliśmy słownictwo związane z pogodą, jedzeniem, pojazdami, nazwami sportów. Przed wyjazdami wakacyjnymi uczniowie przypomnieli jak zamawiać posiłki w restauracji oraz prowadzić krótką rozmowę z nowo poznanymi osobami.

dzien angielski

 

5 czerwca 2018 – Festyn z okazji Dnia Dziecka 2018

Święto Dziecka obchodzono w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim w szczególny sposób realizując projekt „Czwarte Integracyjne Igrzyska Olimpijskie". Impreza odbyła się 5 czerwca 2018 na terenie szkoły. Ideą przewodnią tego przedsięwzięcia było z jednej strony krzewienie zdrowego stylu życia, propagowanie potrzeby dbałości o kondycję fizyczną, a także promowanie idei zdrowej rywalizacji, zdolności współdziałania i wspólnej zabawy dzieci w różnym wieku i poziomie sprawności fizycznej. Z drugiej strony, organizacja imprezy nawiązywała do minionego niedawno święta wszystkich dzieci i była okazją do uhonorowania wychowanków, dostarczenia im powodów do radości i zabawy . Przygotowania do tego sportowego święta rozpoczęły się już wiosną - uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim trenowali kondycję fizyczną, równocześnie utrwalając wiedzę o olimpijskich dyscyplinach sportowych i znanych sportowcach. Zwieńczeniem projektu dofinansowanego z Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Powiatu Ostrowskiego były zawody sportowe, na które zaproszeni zostali również uczniowie z ostrowskich szkół podstawowych (SP 1 oraz SP 7) oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 9 oraz Przedszkola nr 15.Integracyjne Igrzyska w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęły się przemarszem kolorowych drużyn w barwach odpowiednio przystających do kolorów kół olimpijskich znajdujących się na olimpijskiej fladze. Na czele defilady prezentującej zawodników wniesiono olimpijską flagę. Inauguracji Igrzysk dokonano poprzez uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego i złożenie przyrzeczenia przez zawodników. Po części oficjalnej miały miejsce prezentacje artystyczne.W ramach Olimpiady rozegrane zostały konkurencje zespołowe i indywidualne dostosowane do możliwości fizycznych uczestników. Były to m.in. tory przeszkód, gry i zabawy rzutne, skoczne, bieżne, wyścigi na wesoło, itp., zorganizowane tak dla dzieci pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych. Zmagania zawodników obserwowali i wspierali kibicując uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście. Po zakończeniu części „olimpijskiej" na uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka i zaproszonych gości czekała moc atrakcji i niespodzianek na stoiskach rekreacyjnych. Każdy uczestnik festynu mógł się sprawdzić w zakresie takich umiejętności jak, np.: „łowienie ryb", gra w kręgle, spacer na szczudłach, rzuty ringo, jazda na rowerze, tory przeszkód, rzuty do celu, itp. Wysiłki każdego dziecka zostały sowicie nagrodzone – każdy uczestnik na każdym stanowisku otrzymał atrakcyjną nagrodę (słodycze, zabawki, sprzęt sportowy, artykuły piśmiennicze).

Podczas imprezy dopisała pogoda, dobre nastroje, radość zabawy, a przede wszystkim doświadczenie przeżywania wolności i beztroski dzieciństwa.Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy: miłości rodziców, wsparcia wychowawców, ekscytującego poznawania rzeczywistości, pozytywnych doświadczeń życiowych i poczucia szczęścia.

festyn

 
   
© ALLROUNDER