Aktualności

7 grudnia 2018 - Turniej Mikołajkowy

7 grudnia uczniowie klasy V zostali zaproszeni przez szkołę nr 7 do udziału w Mikołajkowym Turnieju. Sportowa rywalizacja, świetna zabawa i świąteczna atmosfera panowała na Hali. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale i pyszne czekolady a specjalnym gościem był św. Mikołaj, który zabawiał wszystkie dzieci.

turniej mikolajkowy

6 grudnia 2018 - Warsztaty i spotkanie mikołajkowe w klasie V

grudnia w Mikołajki uczniowie klasy V wraz z wychowawcą zaprosili swoich rodziców na spotkanie i warsztaty Mikołajkowe. Na stołach pojawiły się pachnące gałązki sosny i świerku oraz inne materiały plastyczne, z których wyczarowane przez rodziców i dzieci zostały piękne gwiazdy, anioły, bombki Mikołaje, które zostały zawieszone na klasowej choince. Następnie przyszedł czas na pierniczki, które uczniowie samodzielnie upieki, a rodziców zadaniem było pięknie udekorować. Spotkaniu towarzyszyła miła, rodzinna atmosfera i oczywiście nie zabrakło św Mikołaja.

warsztaty

 

5 grudnia 2018 - Spotkanie Klubu Absolwenta

Dnia 5 grudnia odbyło się kolejne już spotkanie byłych uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w ramach KLUB ABSOLWENTA. Rozmowy przy kawie, herbacie, przepysznym cieście drożdżowym o najmilszych chwilach spędzonych w naszej szkole sprawiły, że łezka zakręciła się w niejednym oku...
Całe spotkanie odbywało się w klimacie nadchodzących świąt, był czas na wspólne wykonie kartek świątecznych, śpiewanie kolęd oraz świąteczne karaoke. Nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia. Wszyscy wyrazili chęć udziału w kolejnych spotkaniach. Było to popołudnie pełne radości, uśmiechu, zabawy.

klub

 

5 grudnia 2018 - KINO MIKOŁAJKOWE

kinoNie ma chyba dziecka, które nie lubi być obdarowywane - drobne prezenty, potrafią poprawić nastrój, wywołać uśmiech na twarzy i sprawić, że czujemy się szczęśliwi. Dlatego 5 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły od samego rana przychodzili do szkoły w wyjątkowym nastroju. W całej szkole panowała wyjątkowa atmosfera, każdy chciał zostać św. Mikołajem, ale też chciał aby święty o nim nie zapomniał. Tak też się stało. Kino Mikołajkowe ponownie zawitało do naszej szkoły. Wizyta w naszym szkolnym kinie to prezent od Mikołaja. Jak było? SUPER! Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Młodsi obejrzeli film o świątecznych przygodach Kubusia Puchatka, a starsi "Listy do M." Wszystkim bardzo się podobało, z zainteresowaniem obserwowali ekran, na którym wyświetlany był film. Dziękujemy za dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Wiedzieliśmy, że w tym dniu św.Mikołaj jest blisko nas. Do KINA MIKOŁAJKOWEGO zapraszamy ponownie za rok.

 

5 grudnia 2018 - II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ RINGO

„W ringo graj ze mną, w ringo graj ze mną, to nie głupia gra..." - te słowa starego przeboju rozbrzmiewały w sali gimnastycznej naszej placówki w grudniowe przedpołudnie. Bowiem w przeddzień Święta Świętego Mikołaja nasza szkoła zorganizowała międzyszkolny turniej w ringo. Zabawa była wyśmienita a mecze zacięte i ciekawe.

Najlepszą drużyną zawodów okazała się pierwsza reprezentacja „Korczakowców" w składzie Janusz Muras i Mikołaj Szubert. I to oni odebrali z rak pani dyrektor okazały puchar. Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Pleszewa a brązowe medale odebrał drugi zespół z naszej szkoły w składzie Anna Molka i Mateusz Molka. Poza podium uplasowała się drużyna z Jarocina.

turniej

 

4 grudnia 2018 - Lekcja wypiekania pierniczków

We wtorek 4 grudnia w Rodzinka Cafe odbyła się lekcja wypiekania pierników. Uczniowie wałkowali, dekorowali i świetnie się bawili, w przyjemnej cynamonowej atmosferze. Wszystkie pierniczki były przepyszne.

lekcja

 
   
© ALLROUNDER