Aktualności

21 kwietnia 2018 - Spotkanie z eS-ką

W dniu 21 kwietnia 2018 odbyło się kolejne spotkanie z eS-ką w Galerii Ostrovia. Kto w tym czasie dołączył do nas podczas swoich zakupów na pewno nie żałował. Było wesoło, kolorowo i każdy (mamy taką nadzieję) dobrze się bawił. Czy to mały, czy to duży z nami się nie nudził. Razem z nami naszych gości bawił KLAUN CZESIO. Podczas naszego spotkania dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji jak : malowanie twarzy, zabaw z chustą Klanza, zajęć sportowych: kręgle, tunel, łowienie rybek, rzuty do celu itp. Nie zabrakło również zajęć plastyczno-technicznych: quiling, origami ,tworzenia cudów z talerzyków, nie zabrakło również zajęć tanecznych.

eska

Galeria Ostrovia jest również fundatorem nagród dla uczestników biegów 4 Maratonu Uśmiechu, który odbędzie się 20.05.18r. na Rynku Ostrowa Wielkopolskiego. Dziękujemy i zapraszamy!

ostrovia

19 kwietnia 2017 – Wycieczka do Kalisza

Piękny dzień za nami, mamy nadzieje, że był równie udany jak dla naszych dzieci z klas:II u i Vu, które wybrały się pociągiem do Kalisza. Główną atrakcją był przejazd pociągiem, dla niektórych to był pierwszy raz. Po przyjeździe do Kalisza udali się do Mc Donald'a, następnie poszli na plac zabaw. Na zakończenie i ochłodę rozkoszowali się smakiem pysznych lodów u Grycmana w Galerii Amber. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

wycieczka

 

17 kwietnia 2018 – Dzień Pięknego Pisania - Szkolny Konkurs Kaligraficzny

konkurs kaligraficznyPiękno można podziwiać, można je także tworzyć. Dzień Pięknego Pisania jest wtedy, gdy sami możemy sprawiać, że powstanie coś pięknego- choćby to był tylko pięknie przepisany wiersz Tuwima (klasyka!). Wielka to zabawa i satysfakcja patrzeć jak spod naszego pióra wyłania się starannie wycyzelowany tekścik. Okazało się, że podczas naszego konkursu cieszyło to i młodszych, i starszych. Co ciekawsze, łamiąc stereotypy, prym w sztuce kaligrafii wiedli panowie...

Sztuka pisma odręcznego dziś staje się coraz trudniejsza i, mamy nadzieję, z czasem coraz bardziej ceniona. Miło wiedzieć, że potrafimy oderwać się od klawiatury i odnaleźć w sobie taki talencik ;)

 

13 kwietnia 2017 – W piekarni

IPP poznawała pracę piekarza w piekarni Wieczorek na ul. Odolanowskiej. Sama Pani właścicielka Krystyna Wieczorek oprowadziła uczniów po piekarni. Uczniowie mogli zobaczyć jak powstaje bochenek chleba od mąki i ciasta - do chleba wypieczonego i do sprzedaży przeznaczonego. Na koniec wszyscy mogli skosztować pysznych ciastek i pączków. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie państwu Zenonowi i Krystynie Wieczorkom.

piekarnia

 

11 kwietnia 2018 – MOBILNE PLANETARIUM W NASZEJ SZKOLE

11 kwietnia naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Tego dnia każda klasa miała możliwość uczestniczenia w zajęciach z astronomii: „Kolorowy wszechświat". Pan "Daniel pasjonat astrologii" opowiadał nam o spadających gwiazdach, pokazywał meteor oraz wyjaśniał zasady działania ogromnej lupy. Potem uczniowie byli zaproszeni na seans do namiotu - planetarium. Tutaj odbyli podróż po wszechświecie. Obserwowali i "zwiedzili" planety naszego układu słonecznego. Pokazy dostarczyły niezapomnianych wrażeń i rozbudziły wyobraźnię uczniów. Taka nietypowa lekcja astronomii na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

planetarium

 

10 kwietnia 2018 – Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny „Moja Ojczyzna”

10.04.2018 r. do szkoły w Jarocinie przyjechali gimnazjaliści ze szkół specjalnych z Ostrzeszowa, Pleszewa, Śremu, Środy Wlkp., Wrześni, Brzezia, Poznania, Słupi, Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., Borzęciczek, aby wykazać się wiedzą na temat historii Polski. Naszą szkołę reprezentowały: Ewa i Paulina. Uczniowie rozwiązywali test zawierający 40 pytań. Wykazali się ogromną wiedzą. Po zaciętej walce i dogrywce I i II miejsce zajęli uczniowie z Poznania, III miejsce – uczennica ze Słupi pod Kępnem. Naszym uczennicom gratulujemy udziału w konkursie.

konkurs

 
   

4
Maraton Uśmiechu

"Uśmiech - podaj dalej"

Zostało

Profil na Facebooku
   

Facebook  

   
© ALLROUNDER