Aktualności

28 marca 2012 - XI Przegląd Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych MASKA

W tegorocznym Przeglądzie udział wzięło 11 zespołów teatralnych z południowej Wielkopolski, których prezentacje przebiegały w dwóch kategoriach: szkół specjalnych i ośrodków szkolno – wychowawczych oraz warsztatów terapii zajęciowej.

- w kategorii szkoły i ośrodki specjalne I miejsce zajęła grupa teatralna Kajtuś Czarodziej z ZSS w Ostrowie za przedstawienie pt. „Mam, znalazłem", równorzędne wyróżnienia otrzymały: ZSS nr 101 w Poznaniu – spektakl pt. „Alicja w krainie czarów", grupa Tacy Sami z ZSS w Jarocinie za spektakl „Początek", grupa teatralna z SOSW w Borzęciczkach za spektakl „My kobiety" oraz SOSW w Ostrzeszowie za przedstawienie pt. „Przyjaciele" .

- w kategorii WTZ I nagrodę otrzymała grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy Wiara Nadzieja Miłość z Odolanowa za spektakl „Zimowa kołysanka", a wyróżnienie WTZ z Kalisza za spektakl pt. „Calineczka".

Jury przyznało także Grand Prix Przeglądu dla Zespołu Szkół Specjalnych z Pleszewa za spektakl „Wybór". Nagrodą specjalną będzie udział tej grupy teatralnej w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych OFTeN.

maska2012 02

   
© ALLROUNDER