Aktualności

23 marca 2012 - Lekcja ekologiczna w naszej szkole

23 marca br. już po raz kolejny zagościł w naszej szkole Miejski Zakład Oczyszczania. Uczniowie klas szkoły podstawowej mogli uczestniczyć w specjalnej lekcji przeprowadzonej przez pracowników Zakładu Oczyszczania . Dzieci dowiedziały się na tej lekcji na czym polega racjonalna gospodarka odpadami, nie tylko na poziomie firm zajmujących się odpadami, ale również tam gdzie odpadów powstaje najwięcej, czyli w naszych domach. Panie miały ze sobą miniaturowe kosze na śmieci a dzieci bez problemu potrafiły wskazać jakie śmieci można wrzucić do pojemnika o określonym kolorze. Zbierając selektywnie np. baterie, korki plastikowe, puszki chronimy środowisko naturalne, a zebrane surowce trafią do odzysku. Lekcja była udana, a młodzież dowiodła że wiedza o środowisku przełamuje wszystkie bariery. Na zakończenie lekcji każdy z uczestników otrzymał drobne upominki ,które będą przypominać lekcję ekologii w naszej szkole i aktywizować małych i dużych do działań proekologicznych.

lekcja ekologiczna

   
© ALLROUNDER