Aktualności

9 marca 2012 - Dzień Św. Patryka

Dnia 09.03.2012r. w Zespole Szkół w Ostrowie Wlkp. odbyło się spotkanie uczniów różnych szkół z okazji „Dnia św. Patryka". Z tej okazji zaplanowano są różne ciekawe zajęcia artystyczne, taneczne z Irlandczykiem- Richard'em Mullaney'em oraz kucharskie powiązane z tradycją i Patronem Irlandii. Częściowym sponsorem imprezy jest Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu, instytucja „Nauka bez Granic" i Rada Rodziców przy Zespole Szkół, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Warsztaty trwały od 9.00 do 13. Uczniowie byli podzieleni na grupy zadaniowe. Każda grupa wykonywała prace powiązane z tradycją irlandzką. Uczniowie malowali, wyklejali , wycinali i kolorowali symbole: tęczę, skrzata - leprechaun'a, „garnek złota", harfę i flagę. Ponadto były tance Ceilidh pod okiem Richarda Mullaneya, który zajmuj się nauka tańca irlandzkiego.Warte wspomnienia są również potrawy przygotowane przez uczniów,a były to: zielona sałatka, kanapki na zielono, kubki ze złotem (żółta galaretka), zielony kisiel, babeczki na zielono, zielona pasta z awokado, nadziewane ogórki, koktajl i tęcza z owoców.

Pamiątką z imprezy są miłe wspomnienia, dodatkowa wiedza o jednym z państw, zdjęcia oraz autografy od Richie'go.

Dzień Św. Patryka

Dzień Św. Patryka

   
© ALLROUNDER