Aktualności

14 grudnia 2011 - „Dlaczego powinniśmy pamiętać o 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce?”- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego

W ramach projektu edukacyjnego: ,,Powiatowa Konferencja Historyczna z okazji 30.rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce'' uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim wzięli udział w konkursie plastycznym i fotograficznym „Dlaczego powinniśmy pamiętać o 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce". Przygotowania i realizacja zadań konkursowych rozpoczęła się we wrześniu 2011r. Konkurs skierowany został do uczniów gimnazjum i klas przysposabiających do pracy.

rocznica wprowadzenia_stanu_wojennego_a

Wszyscy uczestnicy konkursów odbyli z przewodnikiem turystycznym cykl wycieczek po mieście Ostrowie Wielkopolskim, tematycznych związanych z 30. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Podczas wycieczek fotografowali obiekty i miejsca związane z wydarzeniami sprzed 30-laty. Wiele wrażeń i emocji przyniosła uczestnikom konkursów prezentacja multimedialna pokazująca filmy i zdjęcia związane z wydarzeniami, ludźmi i bohaterami życia codziennego tamtych dni. W efekcie powstały 53 prace fotograficzne i 26 prac plastycznych. Uczniowie zobrazowali jak obierają to, co wydarzyło się 30 lat temu wykorzystując różne formy i techniki plastyczne. Komisja konkursowa do finału wybrała 11 najciekawszych prac fotograficznych i 4 prace plastyczne. Nagrodzono i wyróżniono autorów prac fotograficznych: Sikora Przemysław, Krasicki Grzegorz, Banasiak Marcin, Napadłek Mateusz ,Buduj Norbert, Paździor Łukasz, Matysiak Rafał, Rosik Tobiasz, Zielezińska Alicja, Nowicka Edyta, Tomala Tomasz oraz prac plastycznych: Gzik Karol, Maksyminko Mateusz, Staszak Anna, Płoch Monika, Biela Ewelina. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim.

rocznica wprowadzenia_stanu_wojennego_b rocznica wprowadzenia_stanu_wojennego_c

„Dlaczego powinniśmy pamiętać o 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce" to tytuł wystawy, którą uczniowie przygotowali dla uczestników powiatowej konferencji. Aranżacja zmontowana z wielkoformatowych prac umożliwia wejście w atmosferę wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego oraz pozwala odpowiedzieć na zadane pytanie. Ekspozycję prac wychowanków ZSS można zwiedzać w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Kościuszki 5 .do stycznia 2012r.

 

rocznica wprowadzenia_stanu_wojennego_d

   
© ALLROUNDER