Aktualności

16 września 2014 - Grzybobranie

Dnia 16 września 2014r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wybrali się na „ Grzybobranie" do Gorzyc Wielkich do lasu. Przed wyjazdem została przeprowadzona rozmowa z dziećmi na temat: „Jak należy zachować się w lesie?, „W jaki sposób zrywamy grzyby?", „Dlaczego nie wolno zrywać grzybów niejadalnych?" ,;Dlaczego nie wolno oddalać się od grupy". Dzieci z klas II aut, II-III u, V u A, B, I-III z koszyczkami wędrowały po lesie przy przepięknej pogodzie i szukały leśnych skarbów, rozpoznawały grzyby jadalne i niejadalne. Taki bezpośredni kontakt z przyrodą jest głównym źródłem wiedzy. Na zakończenie piekliśmy kiełbaski, które na świeżym powietrzu bardzo wszystkim smakowały. Uczniowie pełni wspaniałych wrażeń i bardzo szczęśliwi z wypełnionymi koszykami grzybów wrócili do szkoły.

grzybobranie 01

17 września na grzyby wybrała się klasa 2 gimnazjum.

grzybobranie 02

   
© ALLROUNDER