Aktualności

9 czerwca 2014 – „Żyj zdrowo”

9 czerwca w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się kolejne podsumowanie projektu edukacyjnego „Żyj zdrowo". Przez ponad tydzień uczniowie przygotowywali się do prezentacji poszczególnych zadań i przyswajali podstawowe informacje o : o składnikach odżywczych i ich roli, racjonalnym odżywianiu i zdrowej żywności, wpływie odżywiania na stan zdrowia organizm. W pierwszej części odbyła się projekcja filmu edukacyjnego „Żywność bogactwem składników pokarmowych" oraz pogadanka na podstawie materiałów dla IV edycji programu edukacyjnego Winiary " Żyj smacznie i zdrowo". Następnie dzieci i młodzież zaprezentowali swoje zadania m.in. kolaż na temat zdrowej żywności ,projekty kartonów do soków i kompozycje ze stempelków z owoców i warzyw. Najmłodsi przygotowali na talerzu ulubione warzywo i w szklance ulubiony sok. Klasy Przysposabiające do Pracy przygotowały smaczne i zdrowe przekąski takie jak cukinie nadziewane twarożkiem, koktajl truskawkowy czy sałatki owocowe i koreczki z owoców , które cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczniów. Klasy gimnazjalne przygotowały dla wszystkich zdrowe desery z owoców oraz plakat na temat" Dlaczego warzywa ,owoce i soki są dla nas dobre?" reklamujący zdrowy tryb życia. W przerwach pomiędzy poszczególnymi prezentacjami odbyła się projekcja filmów edukacyjnych przygotowanych dla programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo"-10 zasad zdrowego odżywiania i Jak prawidłowo czytać etykiety? Na zakończenie wszyscy przystąpili do degustacji pełnych słońca smakołyków - w sam raz na drugie śniadanie- ufundowanych przez sponsora- Hurtownię owoców i warzyw "AGAT„ www.hurtowniaagat.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 62 735 67 85 ul. Okólna 1 63-400 Ostrów Wlkp.

zyj zdrowo

   
© ALLROUNDER