Aktualności

16-19 maja 2014 – W Wadowicach, Krakowie, Wieliczce

wycieczkaOd 16 do 19 maja 2014 grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim przebywała na wycieczce w Wadowicach, Krakowie i Wieliczce. W piątkowy poranek, mimo niesprzyjającej pogody uczniowie i opiekunowie pełni optymizmu i nadziei wyruszyli w kierunku Inwałdu i Wadowic. Pierwszą atrakcją był Park Miniatur z całego świata w Inwałdzie. Młodzież mogła tam oglądać wszystkie najsłynniejsze i najbardziej charakterystyczne budowle pomniejszone w odpowiedniej skali, jednak wciąż zachwycające. Wśród nich miedzy innymi wieża Eiffla, biały dom egipskie piramidy i wiele innych. Następnym etapem wycieczki były Wadowice z Muzeum Papieskim, gdzie zwiedzający obejrzeli i usłyszeli wiele ciekawego na temat historii zgromadzonych pamiątek, wspomnienia refleksje na temat Jana Pawła II - Świętego. Późnym popołudniem wycieczka dotarła do schroniska młodzieżowego, które przez trzy dni było jednocześnie domem i bazą wypadową dla zwiedzania Krakowa. Drugiego dnia wyjazdu grupa podziwiała okolice Starego Miasta i Wawelu, Kościół Mariacki, Podziemia Krakowskiego Rynku, Sukiennice i wiele innych miejsc. Trzeciego dnia uczniowie udali się do dzielnicy Krakowa – Kazimierza, oglądając przy tym zachowane po dziś dzień zabytki kultury żydowskiej. Stamtąd zwiedzający pojechali do Bazyliki w Łagiewnikach, wieczorem natomiast, wreszcie korzystając z dobrej pogody udali się na wieczorny spacer po Krakowie. Czas w którym można było ostatni raz spojrzeć na krakowskie Stare Miasto w blasku tęczy i świateł. Ostatniego dnia wycieczki grupa udała się do Kopalni Soli w Wieliczce. Miejsce to wzbudziło zdecydowanie największe emocje i podziw wśród młodzieży i opiekunów. Tego dnia uczniowie mieli jeszcze jedną niespodziankę, którą niewątpliwie był obiad w jednej z lubianych przez młodzież restauracji sieciowych. Późnym popołudniem wycieczkowicze dotarli do Ostrowa Wielkopolskiego. W tym miejscu należy podziękować sponsorom wyjazdu, szczególnie Fundacji Energa. Bez wsparcia i życzliwości ludzi dobrej woli ta wycieczka miała by niewielkie szanse na realizację.

wycieczka 02

   
© ALLROUNDER