Aktualności

27 -29 maja 2014 - XXXVI ZLOT HARCRESKI DRUŻYN NIEPRZETARTEGO SZLAKU

Minęło kilka dni od zakończenia już XXXVI Zlotu Drużyn Nieprzetartego Szlaku, który w tym roku odbywał się w Konarzewie koło Krotoszyna a w głowie jeszcze brzmią harcerskie piosenki przy ognisku. Warto więc – czując jeszcze ten klimat – podsumować naszą harcerska przygodę:

A było tak: we wtorek spotkaliśmy się w gościnnych progach SOSW w Konarzewie. Po krótkim odpoczynku o godz. 13.00 druh oboźny druhnie komendantce zlotu zameldował 110 uczestników Zlotu na apelu powitalnym. Po apelu odbył się zwiedzanie pobliskiej miejscowości o nazwie Zduny. W Zdunach zwiedziliśmy między innymi:

- najstarsza w Polsce licząca już 150 lat kaflarnię , która przez cały czas zajmuje się produkcją kafli szamotowych, mieliśmy okazję zobaczyć, jak krok po kroku powstają kafle ( od przygotowania masy po gotowe kafle) i już wiemy, że nie święci kafle lepią.......

- Izbę Muzealną Zdunowskiego Ośrodka Kultury w którym choć w namiastce poznaliśmy historie powstania Zdun,

- Ratusz w Zdunach – dawną siedzibę władz miejskich Zdun, obecnie siedziba Zdunowskiego Ośrodka Kultury, kawiarni i banku.

W środę tradycyjnie w godzinach dopołudniowych odbywał się Festiwal Piosenki Harcerskiej. Wszystkie drużyny stanęły do zdrowej rywalizacji, natomiast w godzinach popołudniowych tradycją już nasza jest rozpalenie ogniska, na które zaproszone zostają władze miasta oraz dyrektorzy placówek szkolnictwa specjalnego. Ognisko trwało do późnych godzin .Po ognisku odbył się pokaz fireshow czyli pokaz tańca z ogniem. Było to niezwykłe widowisko plenerowe, w którym główna rolę gra ogień .Ekspresyjna muzyka, dopracowana choreografia, płonące rekwizyty sprawiły, że porwał nas ekscytujący , magiczny świat ognia. W czwartek odbył się apel pożegnalny, na którym drużyny harcerskie wymieniły się pamiątkami zlotowymi. Z nadzieją na szybkie spotkanie rozjechaliśmy się do swoich domów. Czekamy aby za rok znowu spotkać się na już XXXVII Zlocie Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku.

zlot

   
© ALLROUNDER