Aktualności

16-18 maja 2014 - Wicemistrz Polski w pływaniu z Ostrowa Wielkopolskiego.

W Warszawie w dniach 16-18.05.2014 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w pływaniu „Sprawni – Razem" pod honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz i przy wsparciu Ministra Sportu i Turystyki. Wielkopolskę reprezentowała wyselekcjonowana na Mistrzostwach Wielkopolski w Rawiczu, drużyna składająca się tylko z 9 zawodników. Z południowej Wielkopolski zakwalifikowano dwóch zawodników. Na basenie na warszawskiej Woli, w sobotę 17.05.2014 r. odbyły się eliminacje, z których (z najlepszymi uzyskanymi czasami) tylko 6 zawodników z poszczególnych konkurencji uzyskało awans do finału mistrzostw. W niedzielę 18.05.2014 r. odbyły się starty finałowe. W konkurencji mężczyzn stylem klasycznym na dystansie 50 m – Grzegorz Krasicki z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka z Ostrowa Wielkopolskiego (pod opieką trenerską Macieja Maślińskiego) zdobył srebrny medal i uzyskał tytuł Wicemistrza Polski na ww. dystansie. Niejednokrotnie walka o medale toczyła się do ostatniego metra. O zdobytym miejscu często decydowały tylko ułamki sekund. Reprezentacja z Wielkopolski w ogólnej klasyfikacji zdobyła największą liczbę medali. Obecnie kompletowana jest reprezentacja kadry Polski na Mistrzostwa Europy w pływaniu do Liberca.

   
© ALLROUNDER