Aktualności

20 maja 2014 – W Muzeum Rogala w Poznaniu

Grupa uczniów gimnazjum U Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim, pojechała pociągiem na wycieczkę szkolną do Poznania. Celem wycieczki było zapoznanie się z dziedzictwem kulturowym regionu. Młodzież mogła zobaczyć dawny Zamek Cesarski (dziś siedziba Centrum Kultury ZAMEK) i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy Fontannie Lwów na dziedzińcu różanym. W Ogrodzie Zamkowym zobaczyć Pomnik Katyński, ławeczkę Józefa Kostrzewskiego, a także rzeźbę Magdaleny Abakanowicz 5 Figur. Punktualnie o godz. 12:00 na Starym Rynku razem z mnóstwem osób i turystów oglądaliśmy symbol miasta - bodące się koziołki i głośno odliczaliśmy ich „tryknięcia". Główną jednak atrakcją była wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania. Usłyszeliśmy legendy o powstaniu Rogali, zapoznaliśmy się z ich składnikami i recepturą rogali oraz spróbowaliśmy ich. Uczestniczyliśmy też w przygotowaniu Rogali pomagając Rogalowemu Mistrzowi przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Po wizycie w muzeum, nadszedł czas na dalsze zwiedzanie stolicy Wielkopolski. Młodzież zobaczyła najważniejsze miejsca w Poznaniu: Fontanny na rynku, pręgierz, studzienkę Bamberki. Wśród wielu atrakcji nie mogło zabraknąć wizyty w Mc Donaldzie. Pogoda dopisała, przed odjazdem był i czas na lody w centrum handlowym Poznań City Center. Po dniu pełnym wrażeń, cała grupa wróciła szczęśliwa i zadowolona do Ostrowa.

muzeum rogala

   
© ALLROUNDER