Aktualności

23 maja 2014 - Klasa IV/VI na zajęciach w terenie w lesie

W piątek 23 maja klasa IV/VI udała się na zajęcia w terenie w obrębie lasu Piaski- Szczygliczka. Głównym celem zajęć było rozpoznawanie i nazywanie warstw roślinności w lesie oraz identyfikowanie roślin. Dzięki zajęciom w terenie uczniowie zdobywali praktyczne umiejętności i konfrontowali wyniki swoich obserwacji z materiałem zawartym w podręczniku czy wiedzą przekazywaną przez nauczyciela na lekcjach przyrody. Wyjście poza salę lekcyjna było dla uczniów dużą atrakcją, dało możliwość pełniejszego poznawania otaczającej rzeczywistości przyrodniczej poprzez przeżywanie i doświadczanie. Należy pamiętać również o tym, że zajęcia w terenie wspaniale przygotowują człowieka do życia w zgodzie ze sobą i,, matką naturą".

zajecia w_lesie

   
© ALLROUNDER