Aktualności

26 marca 2014 - VIII Dzień Baśniowy

26 marca 2014r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka odbył się już VIII Dzień Baśniowy, którego organizatorem jest Zespół Promocji Rodziny. Tą coroczną imprezą włączamy się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom". Tegoroczny Dzień Baśniowy gościł w Młodzieżowym Domu Kultury. W tym roku czytaliśmy wiersze Jana Brzechwy" Pchla Szachrajka" i Stanisława Jachowicza „Pan kotek był chory". Nauczyciele czytali na głos dzieciom przygody przebiegłej pchły i perypetie chorego kotka. Wielką atrakcją dla wszystkich był występ grupy teatralnej z MDK, która przedstawiała przygody Pchły szachrajki oraz nowoczesna wersję Bajki o chorym kotku. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły poczynania młodych aktorów na scenie i nagradzały występy gromkimi brawami. Następnie odbył się konkurs dla uczniów. Mieli oni za zadanie rozpoznać po głosie swoich nauczycieli, którzy śpiewali piosenkę Wlazł kotek na plotek... ukryci za gazetami. Okazało się, że wszyscy znają doskonale swoich nauczycieli. Ostatnim akcentem dnia była krzyżówka z nagrodami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy częstowali się pysznymi ciastkami, które dla uczniów naszej szkoły jak co roku ufundowała cukiernia „Mima" z Ostrowa Wlkp oraz obdarowani zostali długopisami.

Więcej informacji: http://www.powiat-ostrowski.pl/artykul/4057

dzien basniowy

   
© ALLROUNDER