Aktualności

21 marca 2014 – Powitanie wiosny

21 marca 2014 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się uroczystość powitania Wiosny. Na początku odbyła się prezentacja, podczas której dzieci mogły dowiedzieć się o pierwszych oznakach wiosny. Poznały rośliny, które zakwitają o tej porze roku, dowiedziały się jakie ptaki przylatują na wiosnę oraz jakie zwierzęta budzą się z zimowego snu. Uczniowie mieli okazję poznać także oznaki wiosny poprzez zaangażowanie zmysłów wzroku, słuchu i dotyku, korzystając z elementów porannego kręgu. W kąciku „zdrowego, wiosennego jedzonka", każdy z uczniów wykonał samodzielnie kanapkę z przygotowanych nowalijek (pomidor, ogórek, sałata, szczypiorek itp.), ze zwróceniem szczególnej uwagi na higienę oraz estetykę. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Podczas tego radosnego spotkania dzieci uczyły się również piosenek o wiośnie, by móc je potem zaprezentować. Pod koniec uroczystości dzieci powitały Panią Wiosnę z którą przemaszerowały niosąc marzannę jako symbol zimy, by w ten sposób pożegnać starą porę roku i powitać nową.

wiosna

   
© ALLROUNDER