Aktualności

8 marca 2014 – II Konferencja Wczesne Wspomaganie Rozwoju Małego Dziecka „Zrobić pierwszy krok”

Dnia 08 marca 2014 roku odbył się po raz kolejny Dzień Porad psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych i rehabilitacyjnych.  Z porad głównie korzystały dzieci w przedziale wiekowym 2,5 do 13 lat. Uczestnicy czekając na konsultacje mogli skorzystać z kawiarenki oraz miło spędzić czas na Sali Doświadczeń Świata. Łącznie udzielono 67 porad.

Również tego samego dnia w naszej placówce można było wziąć udział w II już Konferencji Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka “Zrobić pierwszy krok”.

Inicjatorkami konferencji są Krystyna Jokiel oraz Małgorzata Gabryś. Pomysł konferencji powstał przede wszystkim z myślą o rodzicach dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju działającym w naszej szkole, którzy mają szereg pytań i są chłonni wiedzy dotyczącej pracy i terapii z ich dzieckiem ale również z myślą o wszystkich którzy są zainteresowani tematyką wczesnej interwencji i wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka.

Prelegentami, którzy chcieli w tym roku przyjąć zaproszenie byli: mgr Joanna Dolna - pedagog specjalny, mama 11- letniego chłopca z Autyzmem, prowadząca Klub Rodziców Wymagających Dzieci w Fundacji „Nowa Nadzieja" w Kaliszu, która mówiła o jakże ważnej diecie w autyzmie „Dieta w spektrum Autyzmu"; mgr Bożena Musielak - pedagog kulturalno-oświatowy, animator kultury, działacz społeczny, propagator arteterapii oraz aktywizujących metod pracy z grupą, która wygłosiła prelekcję na temat „Arteterapia w terapii"; mgr Magdalena Kajewska - pedagog specjalny, hipoterapeutka, dogoterapeutka mówiąca na temat „Dogoterapia – terapia z udziałem psa" oraz mgr Renata Dubiel – pedagog specjalny, terapeuta Integracji Sensorycznej przybliżyła temat „Dzieci z zespołem Downa a zaburzenia procesów sensorycznych". Mieliśmy okazję również gościć Pana Piotra Tomankiewicza – prezesa Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja" w Kaliszu, który zapoznał słuchaczy z działalnością fundacji.Prelegenci zechcieli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w sposób zupełnie bezinteresowny za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

konferencja

   
© ALLROUNDER