Aktualności

7 marca 2014 – klasy PdP w piekarni

piekarniaW dniu 7 marca br. uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy udali się na wycieczkę do piekarni pana Janickiego mieszczącej się w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Kolejowej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarzy, poznali etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyli maszyny, które pomagają w pracy piekarzom, a pracownicy piekarni służyli informacjami na temat wypieku chleba. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na uczniach ogromny piec do wypieku chleba. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb.

   
© ALLROUNDER