Aktualności

Marzec 2014 - Siła wyobraźni – wystawa prac plastycznych uczniów w Starostwie Powiatowym

Już po raz dwunasty w Starostwie Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim prezentowana jest twórczość plastyczna uczniów ZSS im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Tegoroczna wystawa nosi tytuł ,,Siła wyobraźni", a autorami prac są uczniowie gimnazjum. Inspiracją do stworzenia wystawy były dzieła malarzy z różnych epok. Dlatego zwiedzając wystawę przenosimy się w świat mistrza Leonarda da Vinci, Rafaela, Vermeera, Caravaggia, Mondriana, Picassa czy Warhola. Artyści, obrazy i historie do których uczniowie odwołują się budzą ciekawość. Wszystkie zdobyte przez uczniów informacje zostały przeobrażone w nowe jakości, w nowe wyobrażenia. A wszystko to dzięki wyobraźni. Wyobraźnia bowiem sprawia, że otwieramy się na to, co niewidzialne.

Więcej informacji: http://www.powiat-ostrowski.pl/artykul/3936

wystawa

   
© ALLROUNDER